طراحی ست اداری

طراحی ست ادرای

طراحی ست اداری به مجموعه ای از اوراق یا کاغذهایی که در امور اداری و پرسنلی یک کمپانی یا سازمان جهت فعالیت های رسمی یا غیر رسمی، استفاده می گردد، اوراق اداری می گویند. از آنجا که به دلیل زیبایی شناختی و هماهنگی هر بیشتر آن سازمان یا برند، بهتراست این اوراق به یکدیگر شبیه و متناسب با هم طراحی و چاپ گردند، بهمین دلیل به آنها اصطلاحا "ست اوراق اداری یا ست اداری" گفته می شود. ست اوراق اداری معمولا شامل :

طراحی سربرگ

طراحی سربرگ یا letter head (استفاده آن بیشتر برای مکاتبه و نگارش نامه های اداری و رسمی)

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت یا business card (برای معرفی شغل و ارائه راه های تماس با کمپانی یا سازمان مربوطه است)

طراحی پاکت نامه

پاکت نامه یا envelope (برای ارسال مکاتبات یا رد و بدل کردن قراردادها و نامه های اداری و ... است)

یادداشت ها یا note (برای یادداشت های غیر اداری و غیر ضروری است که معمولا از پرت کاغذ در چاپ اوراق بدست می آید)

البته موارد دیگری نیز مانند فلش کارت ها، کارت های اعتباری، کارت های پرسنلی، فاکتور، فولدر یا پوشه و ... وجود دارد که در مجموعه اوراق اداری آورده می شوند، اما به دلیل عمومی نبودن آنها زیاد به آن ها پرداخته نمیگردد. موارد یادشده ممکن است به نیاز تعداد معدودی از متقاضیان تهیه و چاپ گردد و شاید باید گفت بسته ست اوراق اداری، به نیاز مشتری بستگی دارد، اما معمولا مجموعه ست اوراق اداری شامل 4 موردی است که در بالا به آن اشاره گردید. تعاریفی به اختصار در مورد هر کدام در زیر آمده:

کارت ویزیت

کارت ویزیت چیست؟ کارتی در ابعاد استاندارد 5×9 سانتیمتر است که بر روی مقوا با گراماژ گوناگون ارائه می شود.(در مورد قطع کارت ویزیت این نکته ضروری است که بعد از مراحل چاپ به دلیل برش لبه های آن کمی از ابعاد گفته شده کوچکتر میشود) کارت ویزیت در حقیقت ساده ترین تبلیغات برای یک موضوع است . (به ویژه برای اشخاص حقیقی) عناصر بصری که به طور معمول در کارت ویزیت قابلیت حضور دارند عبارتند از : نشانه و عنوان، مختصری از محدوده فعالیت(در حد چند کلمه) و نشانی و تلفن. البته امروزه از اطلاعاتی نظیر آدرس ایمیل و وب سایت و موبایل هم میتوان استفاده کرد. افقی یا عمودی بودن کارت ویزیت بستگی به چونگی تصاویر و نوشتار آن دارد . در صورت امکان بهتر است در طراحی گرافیک کارت محدوده ای خالی از عناصر نوشتاری و تصویری پیش بینی شود تا در دست گرفتن کارت از آن قسمت انجام گیرد. اندازه فونتهای عادی در کارت ویزیت غالباً از ۱۲ پوینت بیشتر نخواهد بود . همچنین تنوع استفاده از فونت های گوناگون امکان پذیر است ، اگرچه باید توجه داشت این تنوع استفاده ، نباید بیش از ۲ تا ۳فونت باشد ، ضمن آنکه تمامی آنها نیز باید با یکدیگر مشابهت بصری داشته باشند. استفاده از عکس های با جزئیات ، به دلیل عدم امکان بزرگ نمایی آنها ، کمتر توصیه می شود . کارت ویزیت نیز متناسب با نوع فعالیت موضوع و نظر سفارش دهنده قابلیت حرکات فانتزی را خواهد داشت. اگرچه ابعاد کارت ویزیت بیشتر به صورت استاندارد استفاده می شود ولی در صورتی که کارت به صورت عمودی طراحی شود ، کاستن از پهنای کارت سبب کشیده تر شدن و زیباتر شدن قطع خواهد شد . تـوجه به تـراز کردن انتها و ابتدا خطـوط و نوشتار با یکـدیگر و با تصـاویر و فـرم ها می تواند گرافیک کارت را قوام بخشد و بر زیبایی چیدمان بیفزاید .

سربرگ

سربرگ چیست؟ برگه ای است که به طور معمول در قطع ۷/۲۹ * ۲۱ سانتیمتر (قطع A4 ) ارائه می شود و برای انجام نامه نگاری ادارات و مؤسسات یا اشخاص حقیقی مورد استفاده قرار می گیرد . مواردی که امکان حضور در سربرگ را دارند ، عبارتند از : نشانه و عنوان ، نشانی ، عناوینی مانند «تاریخ ، شماره ، پیوست» که با توجه به فایل های آماده برای نامه نگاری های اداری ، برروی سربرگ چاپ نمی شوند وتنها فضای لازم برای چاپ آنها توسط چاپگرهای رومیزی در سربرگ پیش بینی می شود . همچنین عناصر بصری تزئینی دیگر. به طور معمول محل قرارگیری آرم و عنوان در بالای سربـرگ پیش بینی می شود ، این مورد به ویژه در سربرگ های ادارات دولتی به عنوان یک اصل رعـایت می شود . اگرچه در سایر موارد طراح می تواند با توجه به روحیه و محدوده ی فعالیت سفارش دهنده ، مکان مناسب برای قرار گرفتن آرم و عنوان را تعیین کند.

بدیهی است که محل قرارگیری آرم نباید لطمه ای به کاربری اصلی سربرگ (ضرورت نگارش متن بر روی آن ) وارد کند . قرار گرفتن نشانه و عنوان در سمت چپ یا راست (بالا) سربرگ بستگی به شکل و جهت نشانه دارد ، ولی به طور معمول در سربرگ های دولتی نشانه در سمت راست بالا قرار می گیرد تا امکان درج تاریخ و شماره نامه در سمت چپ بالا میسر باشد ، زیرا درج مـواد یاد شده در سمت چپ این امکان را فـراهم می کند تا پس از آرشیو و بایگانی نامه های وارده ، دستیابی به نامه های مورد نظر براساس شماره و تاریخ نامه (درهنگام ورق زدن پرونده بایگانی شده سریع تر انجام پذیرد). ابعاد نشانه ، اگر چه متأثر از شکل گرافیک آن قابلیت کوچک و بزرگ شدن خواهد داشت ولی غالباً محدوده ای بین ۲ تا ۵ سانتیمتر را به خود اختصاص می دهد . اندازه فونت عنوان نیز بسته به کوتاه یا مختصر بودن آن بین ۱۲ تا ۱۶پوینت در نظر گرفته میشود و معمولاً با قلم ضخیم ارائه می شود. لازم به توضیح است در صورتی که عنوان طولانی باشد ، امکان شکستن آن به دو یا سه خط مقدور است و اغلب بخش اصلی عنوان را با قلم بزرگتر از بخشهای دیگر قید میکنند.

عنوان بلافاصله در کنار آرم قرار می گیرد و برحسب شکل آرم و ضرورت های دیگر ، در پایین ، چپ و راست نشانه جای خواهد گرفت. اگرچه محل قرارگیری عنوان بسته به شکل کلی سربرگ قابل تعریف است اما قرارگیری عنوان در بالای نشانه! غیر معمول است . نوع قلمی که برای عنوان استفاده می شود باید با گرافیک آرم و محدوده فعالیت صاحب آن متناسب باشد . نشانی اغلب در سربرگ قید می شود . اندازه ی قلم نشانی نیز متأثر از کوتاه یا بلند بودن آن محدوده ای بین قلم ۹ تا ۱۲ پوینت نازک خواهد داشت ، اگرچه نوع فونت قلم انتخابی در اندازه ی قلم بسیار تعیین کننده است . همچنین نحوه چیدمان نوشتار نشانی نیز تحت تاثیر دیگر عوامل بصری ، می تواند چپ چین ، راست چین ، وسط چین و یا حتی چیدمانی نامنظم و ساختار شکن داشته باشند . عناصری که در سربرگ قید می شوند از حاشیه های سربرگ فاصله خواهند داشت (این حاشیه ها به دلیل محدودیتهای چاپگر های اداری از یک سانتیمتر کمتر نباشد) . در طراحی گرافیکی سربرگ باید توجه داشت زمینه ی سربرگ حتی الامکان فاقد رنگ باشد ، زیرا در صورت عدم رعایت این امر ، در هنگام کپی گرفتن یا ارسال سربرگ بوسیله فکس ، زمینه ی نسخه ی تکثیر شده ، تیره و فاقد کیفیت و کاربرد خواهد بود.

همچنین گرافیک اجرا شده برای سربرگ باید به گونه ای باشد تا مشکلی برای نگارش متن و خواندن آن ایجاد نکند . نهایتاً بسته به موضوع و محدوده فعالیت و همچنین نظر سفارش دهنده ، محدودیت های ذکر شده امکان کمرنگ شدن دارند و طراحی سربرگ هایی با قطع های متفاوت و گرافیک متنوع امکان پذیر خواهد بود . قطع A5 پس از قطع A4 در اولویت طراحی قرار دارد (قطع A5 نصف قطع A4 است) معمولاً این قطع برای مکاتبات داخلی و یا متن های کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد . باید توجه داشت اگرچه ابعاد سربرگ های A5 نصف سربرگ های A4 است اما نباید عناصر بصری را نیز به همین نسبت کوچک کرد ، بلکه باید دقیقاً و مجدداً انتخاب قلم نوشتار و ابعاد عناصری بصری انجام پذیرد . نحوه گرافیک سربرگ در قطع های گوناگون ، معمولاً یکسان است و تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد . پاکت نامه : ابعاد پاکت نامه معمولاً متناسب با ابعاد سربرگ (A4) تعیین می شود . بهتر است ابعاد پاکت مورد نظر در حالت بسته شده ، یک سوم ابعاد سربرگ به اضافه ی شش میلیمتر (پهنا و بلندا) باشد . پاکت نامه نیز دارای نشانه و عنوان است و درج نشانی بر روی آن الزامی است . محل قرارگیری نشانه و عنوان و نشانی(در پاکت های فارسی) معمولاً در نیمه ی سمت چپ و بالاست ( البته نیمه ی سمت چپ و پایین هم رایج است) چیدمان عناصر موجود در پاکت نامه بیشتر در حالت افقی انجام می گیرد . آنچه باید مورد توجه باشد ، خالی نگهداشتن نیمه ی بالای سمت راست پاکت جهت الصاق تمبر و انجام عملیات پستی است. استفاده از خطوط و فرم های تزئینی نیز بایستی با احتیاط انجام شود چرا که نباید در نصب تمبر و مهرهای پستی اثری داشته باشند . نکته ی پر اهمیت در طراحی ست اوراق اداری ، ضرورت هماهنگی بصری در تمامی آنهاست . به عبارت دیگر یک هویت مشخص باید در میان سربرگ ، کارت ویزیت ، پاکت نامه و... موجود باشد . این هویت بصری مشترک می تواند از طریق ارائه ی عناصر بصری تزئینی مشترک و یا با نحوه رنگ پردازی و چیدمان مشابه و... ایجاد شود . به طور معمول شروع طراحی اوراق اداری از کارت ویزیت یا سربرگ آغاز می شود و سپس براساس الگوی اولیه ، موارد بعدی شکل خواهند گرفت ، ضمن آنکه در هر مرحله امکان بازنگری و تغییر بر روی موارد انجام شده پیشین امکان پذیر است.

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو نمای گرافیکی و یا تصویری است که می تواند ارتباط لازم را میان ذهن مشتری و برند ایجاد نماید. یک شکل مناسب می تواند هزاران حرف برای گفتن داشته باشد، اکثر برند های قوی ، علائم شناخته شده ای دارند. وقتی نام برند نایک را می شنوید، اولین چیزی که به ذهن شما می آید چیست؟ لوگوها رابط های مستقیم و غیر مستقیم برندها با مشتری هستند. در این عصر، شرکتها تلاش می کنند تا برای جلب نظر مشتری هرچه بیشتر به زیبایی عناصر دیداری برندشان توجه کنند، این عناصر تنها بسته بندی و شکل محصول را شامل نمی شود، بلکه مهم تر از همه آنها طراحی لوگو است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، لوگوی یک برند ( بدون در نظر گرفتن شکل محصول و بسته بندی) مهم ترین عنصر خارجی دیداری برای مشتریان به شمار می آید. آرم کلمه فرانسوی است که ورودش به جامعه ما مربوط به چند دهه اخیر می باشد. اولین طراحان آرم، فردریک تالبرگ سوئدی و موشخ شروری از ارمنیان مهاجر بودند.آرم معرف شخصیت و هویت یک مجموعه، شخص، شغل و یا هر گونه فعالیت دیگری است. به همین دلیل بعضاً باید دارای قابلیتهای بین المللی باشد. یک نشانه تجاری خوب می تواند به نمایش بهتر یک چیز کمک نماید.

بسیاری از مردم به صورت کاملا غریزی به سمت نشانه ای که با آن آشنایی دارند کشیده می شوند و با انجام این کار احساس امنیت می کنند. علائم و نشانه ها از بدو خلقت در اشکال مختلف تصویری وجود داشت اند.تصاویر موجود در غارها، زمینه های پیدایش خط، نمادهای ریاضی در علوم موید ایم مطلب هستند. امروزه طراحی آرم یا نشانه از جمله وظایف هنرمند وطراح گرافیک می باشد. هر سازمانی هنگام تشکیل، از طریق طرحی یک آرم برای خود می خواهد هویت و شخصیت اجتماعی خود را به دیگران معرفی کند. آرم مشخصه اصلی هر سازمانی بوده و حکم مهر و امضاء آن را دارد.

مردم نیز با شناخت لازم از هر محصول و یا خدماتی، به محض دیدن آرم آن سازمان، اطمینان خودشان را از کالا بدست می آورند. به همین دلیل آرم، یک فرم و یا یک تصویر گذرا نیست. بلکه ممکن است سالیان زیادی مختص یک سازمان باشد. بنابراین در طراحی آن بایستی حداکثر دقت را نمود و جنبه های مختلف بطور دقیق بررسی کرد. ویژگی های یک آرم: آرم باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا به عنوان یک نشانه موفق طی سالیان سال دوام یابد. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر است: ساده بودن آن، زیبایی آن، وحدت شکل، قابلیت کارآیی در اشکال مختلف، انسجام، عدم تشابه با علایم دیگر، دارا بودن روحیه مجموعة آرم با موضوع، رنگی بودن، بسادگی در خاطره بماند، گویا بودن آرم، دارای اجرای دقیق و صحیح بودن از ویژگی های بارز آرم است. آرم در عین سادگی، دارای ویژگی ها و خصوصیات زیادی است که بایستی به طور ظریف و دقیق همگی این مفاهیم در قالب یک تصویر بوجود آید.

به همین دلیل است که آرم یکی از مشکل ترین موضوعات طراحی گرافیک می باشد.

درباره ما

 

 
آتلیه صنعتی ایده

 

درباره آتلیه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی ایده

عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی تخصص ماست

در سال های بین 1386 تا 1390 در کنار حرفه طراحی گرافیک و طراحی سایت ضرورتی را تحت عنوان عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی در شرکت احساس کردیم. برآن شدیم از اوایل سال 1390 به صورت جدی تری به این حرفه نگاه کنیم. سعی کردیم با دید متفاوت و جدا از کلیشه های مرسوم رایج، شروع به این حرفه کنیم. با تشویق و همراهی کارفرمایان دشواری ها و ناهمواریهای این حرفه را کنار زدیم و در حال حاضر با تجهیزات حرفه ای و تخصصی برای هر شغل و حرفه، آماده ارائه خدمت به شما بزرگواران در جهت ارائه خدمات و کالاهای شما به صورت تصویری شفاف و زنده هستیم. تمام تلاش ما جلب رضایت مشتریانمان است. آتلیه صنعتی ایده با ایده، خلاقیت و نگاهی نو در کنار شماست، پس در این بازار رقابت با ما همراه شوید تا بیش از پیش دیده شوید.
 

تبلیغات هزینه ایست برای سودهی بیشتر شما، در کنارتان هستیم.


برخی از مشتریان ما:

 

شرکت سهامی خاص تدبیر البرز

شرکت زنجیره ای فست فود پانچیک

شرکت مبلمان صوفا

شرکت دره صنعت

شرکت غذایی کیترینگ کلاسیک

شرکت مبین یراق

شرکت آرگینوس عراق

شرکت زاناکو

شرکت رانوکس

شرکت غذایی بارلاس باربیکیو

شرکت درج توی

شرکت الطاف

شرکت سپنتا تویز

فروشگاه کایتیران

شرکت چرم ایران

شرکت دارتی چوب

فروشگاه هوم چوب

شرکت کیندا آذربایجان

و ... .

 

عکاسی صنعتی ایده

آتلیه عکاسی ایده با بهترین سطح کیفی از لحاظ عکاسی و با بهترین و حرفه ای ترین دوربین و تجهیزات نورپردازی آماده ارائه خدمات به مشتریان برای عکس صنعتی و عکس تبلیغاتی است.

استودیو عکاسی صنعتی وعکاسی تبلیغاتی ایده در شبکه های اجتماعی

 

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی چیست؟ عکاسی ازهرموضوعی که با فعالیت های شرکتی تولیدی یا خدماتی در ارتباط باشد، در حیطه عکاسی صنعتی قرار می گیرد. پس میدان عمل عکاسی صنعتی ، بسیار وسیع است؛ زیرا تنوع محصول و خدماتی که می تواند درکشور سازنده مصرف و یا به دیگر کشورهای جهان صادر شود، نیز مطرح خواهد شد. عکاسی صنعتی در برگیرنده تمام کارهایی است که به تولیدکننده کمک می کند تا محصولاتش را تبلیغ کند و بفروشد. وظیفه عکاسی صنعتی هم این است که موضوع از جلوه و نمای بهتری نسبت به موضوع های مشابه برخوردار باشد. عکاسی صنعتی به طور خلاصه مرکز توجهش صنعت است.

عکاسی صنعتی هدفی را دنبال می کند که میل به برقراری ارتباط است. چه بسا که موثرترین عکسهای صنعتی ، عکسهایی ساده و سرراست بوده اند که از تمهیدات عکاسی ، فنون غیرمتعارف و جلوه های ویژه در آنها خبری نبوده یا بسیار کم از آنها استفاده شده است ؛ اما گفتنی است که در بعضی مواقع ، همان تمهیدات جزیی سبب شده است که آن عکسها یک سر و گردن از دیگر عکسها برجسته تر باشند. عکسهای صنعتی خوب ، آنهایی هستند که می توانند ارتباط برقرار کنند؛ آنهایی که به اصطلاح با بیننده حرف می زنند. همان عکسهایی که توجه ما را جلب می کنند و در رقابت پیروز می شوند. عکاس حرفه ای صنعتی هرگز این عامل کلیدی را از نظر دورنمی دارد.

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی شاخه بسیار جذابی از عکاسی است به شرط آنکه عکاس بتواند تفکرو سلایق خود را در عکس بگنجاند. اگر با حوضه های دیگر عکاسی مقایسه کنیم می بینیم که تقریبا در هیچ یک از شاخه های عکاسی به اندازه عکاسی تبلیغاتی نظرات سفارش دهنده در کار دخیل نیست. با توجه به این نکته مهم به عقیده من عکاسانی می توانند از کار خود لذت ببرند که عقاید کارفرما را در ذهن خود به دقت آنالیز کنند ، نقاط ضعف و قوت نظرات وی را بررسی نمایند و با توجه به هدف نهایی کار ، بعد از تصمیم گیری صحیح با استفاده از زبان تفاهم آمیز ، تا حد امکان تفکر و سلیقه خود را به وی منتقل کنند و بعد از جلب موافقت وی عکسی بگیرند که ناشی از برآیند تفکرات کارشناسانه و نگاه زیبا شناسانه باشد.

تعرفه عکاسی تبلیغاتی

 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی محصولات
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی برای کاتالوگ
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی از کارخانه
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی از سمینار
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی از چرم
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی از پوشاک
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی از دکوراسیون
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی از مبلمان
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی برای بیلبورد
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی از شیشه
 • تعرفه عکاسی تبلیغاتی آرایشی